НОВОСТЬ
403459

Українець Олександр Настенко зійшов на один з восьмитисячників світу

Харків’янин Олександр Настенко в середині травня зійшов на гору Шиша-Пангма — єдиний восьмитисячник на території Китаю.Дана гора замикає список чотирнадцяти восьмитисячників світу і вважається однією з технічно складних для сходження. Серед альпіністів Шиша-Пангма отримала прізвисько «дика» в зв’язку з тим, що на ній слабо розвинена «альпіністська інфраструктура». Оскільки кількість сходжень на цю гору не така велика, як на деякі інші восьмитисячники, то на ній не існує постійних перил, страховок і більш-менш зрозумілих маршрутів. Кожне сходження по-своєму унікальне і технічно складне.

За останні дев’ять років на вершину Шиша-Пангма з півночі ніхто не піднімався. Цього року підкорювати гору по даному маршруту зібрався світовий зірковий склад. А саме: італійці Mario Vielmo з досвідом десяти підкорених восьмитисячників, Sebastiano Valentini, Romano Sebastiani і Adriano Bonmassar, що мають в своєму активі сходження на семитисячники і восьмитисячники, китаянка Luo Jing — з тринадцятьма восьмитисячниками в активі, David Klein з Угорщини, що раніше підкорив чотири восьмитисячники , болгарин Боян Петров з десятьма підкореннями восьмитисячників і представники України — легендарний Сергій Бершов, перший підкорювач Евересту вночі, і Олександр Настенко з досвідом сходження в шість тисяч п’ятсот метрів.

Шиша-Пангма в перекладі з тибетської — «суворий клімат». І ця гора підтвердила свою суворість тим, що в цьому році забрала життя видатного болгарського альпініста і зоолога Бояна Петрова. Потрібно відзначити, що Петров — перший інсулінозалежний альпініст, який зумів домогтися сходження на десять восьмитисячників, і це унікальний спортивний результат. На його рахунку, як вченого і співробітника Національного природно-наукового музею в Софії, п’ять відкритих нових видів живих істот.

У важких погодних умовах, на тлі трагедії з Бояном Петровим, вночі 14-го травня з штурмового табору «7400 м» вийшли на фінальне сходження Олександр Настенко, китаянка Luo Jing і шерпи, що їх супроводжували. На світанку вдалося підкорити Центральну вершину «8012 метрів».

Група італійських альпіністів, угорець David Klein, рятувальна група для Петрова вище другого табору «6700 м» прийняли рішення не підніматися. Сергій Бершов через початок хвороби і перервану акліматизацію теж не зміг здійснити сходження.

Китаянка Luo Jing і харків’янин Олександр Настенко, проявивши велику цілеспрямованість і волю в цьому сходженні, змогли записати в свої активи вершину Шиша-Пангма.